O nas

Chwast Prast Vegetarian Bistro to kulinarny przejaw Toruńskiej Fundacji Zdrowego Życia - przedsiębiorstwa społecznego - powstałej, by kształtować humanitarne proekologiczne nawyki konsumenckie. Oferujemy autorską kuchnię roślinną. W naszych daniach znajdziesz dziko rosnące rośliny jadalne, a od nas dowiesz się więcej na temat ich historii i działania.
Dzięki połączeniu świeżych lokalnych produktów i doskonałych przypraw odbędziesz z nami podróż w świat kulinarnych rozkoszy.

Otwarte od 07.08.2018

Zobacz menu

Nasze inicjatywy

2015

FUNDACJA ZDROWEGO ŻYCIA

Zdjęcie przedstawia logo Fundacji Zdrowego Życia

Fundacja Zdrowego Życia została powołana aby szerzyć rzetelną informację i promować ciekawe praktyki mające chronić ZDROWIE - największy skarb każdego z nas! Promowany zdrowy styl życia pozostaje w harmonii z otoczeniem wpływając jednocześnie na równowagę w otaczającej nas przyrodzie.
Uwaga - współpraca z nami grozi zachowaniem zdrowia przez długie lata!
facebook.com/fundacjazdrowegozycia E-mail: fundacja@chwast.org

2016

WOLNY JARMARK TORUŃSKI

Zdjęcie przedstawia logo Wolnego Jarmarku Toruńskiego

Odbywający się cyklicznie co dwa tygodnie Jarmark mający na celu ochronę i promocję lokalnych i tradycyjnych sposobów produkcji żywności oraz jej producentów. Promowanie kultury spożywania żywności. Produkty lokalne. Żywność ekologiczna, zdrowa, naturalna, przetwarzana w sposób tradycyjny. Rękodzieło.
E-mail: jarmark@chwast.org

Zdjęcie przedstawia stół pełen różnego rodzaju zup na Wolnym Jarmarku Toruńskim

2017

CHWAST BUS

Zdjęcie przedstawia logo food tracka - Chwast Bus

Kolejne działanie kulinarne Toruńskiej Fundacji Zdrowego Życia to Chwast Bus - punkt mobilnej vegańskiej gastronomii.
E-mail: bus@chwast.org

Zdjęcie przedstawia food tracka na tle zamku Dybowskiego

2018

CHWAST PRAST

Zdjęcie przedstawia logo restauracji Chwast Prast

Chwast Prast vegetarian Bistro to kulinarny przejaw Toruńskiej Fundacji Zdrowego Życia - przedsiębiorstwa społecznego - powstałej, by kształtować humanitarne proekologiczne nawyki konsumenckie. Oferujemy autorską kuchnię roślinną. W naszych daniach znajdziesz dziko rosnące rośliny jadalne, a od nas dowiesz się więcej na temat ich historii i działania.
E-mail: bistro@chwast.org

logo certyfikatu V-Label Vegan